هانترفیلدتارگت رشته ای از تیراندازی با تفنگ بادی در فضای باز است که میتوان از آن به عنوان برادر فیلدتارگت یاد کرد این رشته ها در کشور انگلستان پایه گذاری و در حال حاضر در بسیاری از کشورها اجرا شده و طرفداران بسیاری دارند. در این رشته که در فضای باز و عموما در مناطق جنگلی اجرا می‌گردد به اهدافی به اشکال مختلف از جمله حیوانات با تفنگ های بادی مجهز به دوربین شلیک می‌شود و در زمانی که ساچمه به بخشی بنام هیت زون که در بدنه تارگت با رنگ متفاوت مشخص شده است برخورد نماید تارگت از حالت عمودی خارج شده و اصطلاحا ناکدان میشود و تیرانداز امتیاز میگیرد.

در این رشته از تفنگهای بادی دوربین دار با سیستم فنری و پی سی پی ، استفاده می‌شود.

این رشته در واقع با رشته فیلدتارگت اصول و مبنای مشترکی دارند ولی از آن جهت که در این رشته برخی قوانین نسبت به فیلدتارگت تغییر پیدا کرده عملا این رشته با حفظ تمام جذابیت های فیلدتارگت ، به نوعی کمی سخت تر و در عین حال از نظر هزینه تجهیزات بسیار ارزان قیمت تر از فیلدتارگت می‌باشد و در کشورهای زیادی در حال اجرا و توسعه می‌باشد.

این رشته در ایران برای اولین بار توسط آقای دانشور در ایران معرفی و مسابقات آن برگزار شد و قوانین آن نیز توسط ایشان ترجمه و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

حضور ایران در مسابقات جهانی 2019 لهستان بعنوان اولین کشور آسیایی و کسب رتبه تیمی هشتم جهان با همت بنیانگذار این رشته در ایران نقطه عطفی بر رشد و توسعه این رشته در ایران میباشد.

برخی از تفنگهای محبوب در هانترفیلدتارگت

در حال تکمیل